تجهیزات صدا در همایش

در برگزاری یک همایش، کیفیت صدا از بالاترین اهمیت برخوردار است. برای هماهنگ کردن همه‌ی عناصر سمعی و بصری یک همایش، جلسه یا رویداد، زمان و توجه زیادی لازم می‌باشد. خدمات صوتی عالی در طول یک رویداد یا همایش می‌تواند تعامل بین ارائه‌دهنده و مخاطب را بهبود بخشد. تجهیزات صدا در همایش باید کیفیت خوبی داشته باشند تا صدا را به بهترین شکل ارائه دهند.

سیستم صوتی اتاق همایش زمانی به بهترین شکل کار می‌کند که به‌طور خاص توسط مهندسان حرفه‌ای صدا طراحی شده باشد. سیستم‌های صوتی پیشرو دارای ابزارهای مورد نیازی هستند که کمک می‌کنند تا همه افرادی که در تماس کنفرانسی شرکت دارند، بتوانند به وضوح یکدیگر را بشنوند. صدای شفاف، ارتباط را تسهیل می‌کند و در نتیجه بهره‌وری را ارتقا می‌دهد. اجازه ندهید کیفیت صدای ضعیف بر راندمان تأثیر بگذارد.

در این‌ مقاله به توضیح تجهیزات صدا برای همایش، هدف، مزایای و اجزای اصلی این تجهیزات می‌پردازیم.

تجهیزات صدا در همایش

در این عصر اطلاعات، توانایی برقراری ارتباط به موقع یک عامل مهم در موفقیت کسب‌وکار است. یکی از مهم‌ترین عواملی که در برقراری این ارتباط کمک‌کننده است، سیستم صوتی یا تجهیزات صدا می‌باشد. سیستم صوتی مجموعه‌ای از قطعات است که برای ضبط و تقویت صدا در یک اتاق، انتقال آن به یک مکان دور (کنفرانس صوتی یا تصویری، پخش آنلاین) یا ضبط آن برای مصرف بعدی طراحی شده است.

برای یک اتاق همایش، طراحی سیستم صوتی بر اساس تعدادی از عوامل است. این عوامل می‌توانند شامل موارد زیر باشند: اندازه و شکل اتاق، آکوستیک اتاق، تعداد افرادی است که در هر زمان معین در همایش شرکت خواهند کرد و محدودیت‌های بودجه‌ی شرکتی که به تجهیزات نیاز دارد.

تجهیزات صدا که اغلب برای رویدادها استفاده می‌شوند، شامل میکروفون، میکسر و بلندگو برای تقویت صدا در اتاق می‌باشند. میکروفون‌هایی که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از (یا ترکیبی از) موارد زیر: لاوالیر، بی‌سیم یا کابلی.

این میکروفون‌ها سیستم خود را به میکسر می‌فرستند. اندازه‌ی میکسر به تعداد میکروفون‌ها یا منابع صوتی مورد انتظار در طول رویداد بستگی دارد. یک میکسر به تکنسین صوتی بصری اجازه می‌دهد تا صدا و ویژگی‌های هر ورودی صدا را تنظیم کند، سیگنال ها را مخلوط کرده و دوباره آن‌ها را به بلندگوها ارسال نماید.

هدف سیستم و تجهیزات صدا

هدف اصلی سیستم صوتی در واقع تقویت صداست. تقویت صدا به‌عنوان سیستمی برای بلندترکردن صدا و رساندن آن به مخاطب تعریف می‌شود.

در اتاق‌های جلسات کوچک، تقویت صدا معمولاً غیرضروری است، زیرا شرکت‌کنندگان به اندازه‌ای نزدیک هستند که به طور طبیعی یکدیگر را بشنوند. تقویت صدا زمانی مهم می‌شود که افراد در یک انتهای اتاق نتوانند به راحتی صدای گوشه‌های دیگر را بشنوند. این ممکن است به دلیل اندازه‌ی اتاق، چیدمان صندلی یا شرایط صوتی باشد.

به‌عبارت بهتر، اگر رویداد در اتاق کوچکی برگزار شود که صدای بیرونی ندارد یا صدای کمی دارد، صدای گوینده بلند باشد و تعداد شرکت‌کنندگان ۲۵ یا کمتر باشد، تجهیزات پیشرفته‌ی صدا ممکن است ضروری نباشند. با این‌حال، اگر اتاق بزرگ است، صدای محیطی زیادی وجود دارد و بیش از ۲۵ نفر در جلسه حضور دارند، باید یک سیستم صوتی در نظر گرفته شود.

هدف اصلی یک سرویس صدای حرفه‌ای “تقویت” موارد زیر است:

 • صدای سخنران
 • پخش کلیپ صوتی یا موسیقی در صورت نیاز
 • خدمات ارائه‌ی سمعی و بصری
 • ویدئو
 • نمایش اینترنتی
 • ویدئو کنفرانس.
تجهیزات صدا در همایش

مزایای تجهیزات صدا

ارتقاء تجهیزات صدا در همایش مزایای زیادی دارد. فهرست زیر چند مورد از مزایای تجهیزات صدا را ارائه می‌نماید:

 • کیفیت صدا:

 تجهیزات صوتی پیشرفته، سطحی از حرفه‌ای بودن را به جلسه اضافه می‌کنند. سخنران می‌تواند با صدای بلند و واضح توسط همه در مکان‌های مربوطه شنیده شود.

 • وضوح و حجم:

نویز و پژواک پس‌زمینه، مشکلات وضوح ایجاد می‌کند. یک سیستم مدرن کمک می‌کند تا نویز به‌طور قابل توجهی کم شود و پژواک صورت نگیرد. در نتیجه، صداها را در همه‌ی طرف‌های تماس متمایز می‌نماید. در صورت نیاز، تن صدا ممکن است بلندتر تنظیم گردد.

 • تعامل اعضا:

 اگر سیستم صوتی اتاق کنفرانس سطح بالا باشد، امکان کنترل هندزفری با خطوط متعدد را فراهم می‌سازد. فن‌آوری پیچیده همراه با رابط کاربری آسان، فرآیند را به شیوه‌ای کارآمد ساده می‌کند.

 • صرفه‌جویی در زمان:

 یک سیستم مؤثر، زمان مورد نیاز برای تصمیم‌گیری‌های حیاتی را کاهش داده و همکاری و ارتباطات تیمی را افزایش می‌دهد.

 • کاهش هزینه:

 آشکارترین مزیت همایش‌ها به ویژه همایش‌های آنلاین، حذف هزینه‌های سفر و هتل است. تماس‌های کنفرانسی با کیفیت بالا همان نتایج همایش‌های حضوری را به‌دست می‌آورند. مهم‌تر این‌که همه‌ی مزایا و در عین حال بدون هزینه‌های متحمل‌شده به دست خواهند آمد.

یک سیستم صوتی قوی اتاق همایش، گردش کار و ارتباطات را در طول جلسه بهبود می‌بخشد. اگر می‌خواهید همایشی آنلاین داشته باشید و بدون نیاز به مسافرت، افراد را گرد هم بیاورید، با استفاده از تجهیزات صدا می‌توانید کارآیی همایش آنلاین را به اندازه‌ی همایش حضوری برسانید. در واقع، تجهیزات پیشرفته‌ی صدا دنیا را به استان شما خواهد آورد.

اجزای سیستم صوتی

اکثر سیستم‌های صوتی و تجهیزات صدا در همایش شامل چهار نوع دستگاه هستند که با هم کار می‌کنند: ورودی، پردازش، تقویت و خروجی. بیایید آن‌ها را تعریف کنیم.

 • دستگاه ورودی:

راهی برای رساندن صدا به سیستم صوتی است. برای منابع آکوستیک (مانند صدا)، ورودی معمولاً یک میکروفون می‌باشد. میکروفون یک مبدل است، به این معنی که انرژی صوتی منبع صدا را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند. صدا از منابع الکترونیکی معمولاً مستقیماً از طریق کابل ارسال می‌شود.

 • دستگاه پردازش:

 وسیله‌ای برای تنظیم ورودی‌ها می‌باشد. این‌ها را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد: میکسرها و پردازنده‌های سیگنال. یک میکسر، سیگنال‌های چندین منبع را ترکیب می‌کند و بین دو تا چند صد ورودی را در خود جای می‌دهد. پردازنده‌ی سیگنال، دستگاهی است که برای کمک به تنظیم کیفیت صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 یک پردازنده ممکن است عملکردهای متعددی مانند یکسان‌سازی (شکل‌دهی آهنگ)، فشرده‌سازی و سرکوب بازخورد و سایر عملکردها را ارائه دهد. در بسیاری از موارد، میکسر و پردازنده‌ی سیگنال را می‌توان با هم در یک دستگاه جا داد.

 • دستگاه تقویت‌کننده:

 برای افزایش حجم کلی خروجی سیستم صوتی استفاده می‌شود. تقویت‌کننده‌ی قدرت، سیگنال صوتی الکتریکی را تقویت می‌کند تا دستگاه‌های خروجی (مانند بلندگوها یا هدفون ها) را به سطح مورد نظر هدایت نماید. بسته به طراحی سیستم، پیچیدگی می‌تواند از یک کانال تا چندین کانال متغیر باشد.

 • دستگاه خروجی:

 وسیله‌ای برای رساندن صدا به گوش ماست، مانند بلندگو، هدفون یا نمایشگرهای داخل گوشی. نظیر میکروفون، بلندگو نیز یک مبدل است که سیگنال الکتریکی تقویت‌کننده را به انرژی صوتی تبدیل می‌کند.

پیشرفت‌های فناوری این امکان را برای کسب‌وکارها فراهم کرده است تا رقابتی و سودآور باقی بمانند. چه با استفاده از فناوری پخش ویدئو یا مهندسی سیستم و تجهیزات صدا در همایش، این پیشرفت‌ها به بهبودی کارها و رسیدن شما به اهدافتان کمک خواهند کرد. با فناوری مناسب، یک اتاق جلسه می‌تواند به محیطی غنی برای همکاری و برنامه‌ریزی تبدیل شود. روزهای سختی برای برقراری تماس تلفنی کنفرانس و تحمل کیفیت بد صداها دیگر گذشته است. با ارتقای سیستم صدای اتاق همایش، از صدای واضح و شفاف لذت ببرید.

همایش‌پردازان البزر، با داشتن تیم حرفه‌ای و باتجربه در برگزاری همایش‌ها بهترین امکانات و تجهیزات صدا را نیز فراهم می‌کند. شما می‌توانید مدیریت همایشتان را به تیم حرفه‌ای این شرکت بسپارید و از بهترین خدمات در زمینه‌ی برگزاری همایش و به بهترین شکل ممکن بهره‌مند گردید. سازمان‌های مختلف داخلی و خارجی می‌توانند با بهره‌مندی از این خدمات بهترین تجارب را برای خود ثبت نمایند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.